Eksperyment na myszach.

Co myślicie o tym eksperymencie? Czy może mieć to efekt taki sam u ludzi? Ja myślę, że może tak być. W ogule ostatnio co raz częściej myślę o tym, że może coś być w tym, że każda cywilizacjakiedyś się kończy, tak sobie obserwuję co na świecie się dzieje i zastanawiam się czy to powoli do końca zmierza czy jak? Głuwnie chodzi mi o klimat a co za tym idzie prędzej czy później konflikty mogą się pojawić.

10 komentarzy

 1. No tak, ok, spada, bo jesteśmy zestresowani bardziej zmęczeni, czyli znowu inaczej jak w eksperymencie z myszami, myszy wręcz przeciwnie, nie były coraz mniej zmęczone.
  Eksperyment myszowy ciekawy, no ale widzisz, to, że podobne skutki są w niektórych aspektach, to nie znaczy, że przyczyny są też takie same.
  Dzięki za link, ciekawy, czytałem jakieś starsze.

 2. O no i nawet z posiadaniem dzieci, myszy chyba przestały chcieć się rozmnażać, w ogóle miały mniejszy popęd seksualny, ludzie mniej raczej stosunków teraz nie mają niż w przeszłości, więc już przyczyna posiadania mniejszej liczby potomstwa u ludzi i myszy jest diametralnie inna.

 3. No tak, ale skoro możemy zapobiegać wielu skutkom, to taki eksperyment praktycznie nic nam nie mówi o tym jak zachowają się ludzie.

 4. Wiadomo, możnawymyślać, ale jak narazie fakt jest taki, że chociażby w polsce rodzi się corazmniej dzieci.

 5. Nie jestem pewien czy nikt, może natura, coraz więcej jest ciąży bliźniaczych 😀
  No i ewentualnie jakieś podatki od nie posiadania dzieci

 6. No ja sobiezdaję sprawę, że u nas tak nie będzie kropka w kropkę, ale jakoś do posiadania większej ilości potomstwa nikt nie jest w stanie nas jako społeczeństwa zmusić

 7. Tylko, że chociażby w przeciwieństwie do mysz, my możemy zastanowić sięjak nasze problemy rozwiązać, czyli np. co może ludzi zachęcić do pracy mimo, że dużo rzeczy już posiadają i są w komfortowej sytuacji życiowej, myszy tego nie potrafią.
  Już dobrze nie pamiętam tego eksperymentu, ale poza tym filmem, który jest swoją drogą bardzo dobry, możesz jeszcze doczytać coś o eksperymencie w necie, skup się na wadach eksperymentu, na róznicach między takim hipotetycznym eksperymentem na ludziach, a na myszach.

 8. Nie chodzi o nic nie robienie, chodzi bardziej, że generalnie społeczeństwa rozwinięte mają, że tak powiem wszystko na wyciągnięcie ręki. Też uważam,że różnice będą, ale trochę teraz to się dzieje przynajmniej patrząc na Demografię.

 9. Eksperyment ciekawy, ale ludzie w stosunku do myszy jednak się różnią, dlatego nawet jeśli się coś sprawdzi, to niekoniecznie w takim stopniu, a po drugie akurat u nas mamy chociaży większe problemy z klimatem, więc idealnego środowiska do nic nie robienia długo nie będziemy mieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

EltenLink